דלתות יוקרה בטכנולוגיית חיתוך עץ בלייזר

דלתות יוקרה בטכנולוגיית חיתוך עץ בלייזר

כיום יש ביקוש הולך וגובר לשילוב של דלתות כניסה מעוצבות ויוקרתיות בבתים במשרדים ואפילו בדירות בבנייני מגורים.
הדלתות הללו מיוצרות בטכנולוגיה של חיתוך בלייזר. שיטת החיתוך בלייזר נפוצה בעבודות אסתטיקה ודקורציה בתחומים רבים וביניהם גם בתחום אדריכלות פנים והנגרות. השיטה פועלת באמצעות קרן אנרגיה המתבססת על חום. בהתאם לביקוש הגובר כך גם גדל והתפתח תהליך הייצור במסות. תהליך הייצור של דלתות היוקרה עבר שינויים שהשתפר רבות בשנים האחרונות בזכות שיטת חיתוך העץ בלייזר, טכנולוגיה זו מאפשרת ייצור מסיבי אך איכותי ביותר בתחום הדלתות המעוצבות, בין אם מדובר בדלתות לפנים הבית או המשרד, דלתות כניסה ושערים.

באשר לייצור דלתות יוקרה ודלתות מעוצבות, ישנו יתרון בולט מאוד בשיטת החיתוך בלייזר. טכנולוגיה זו מאפשרת עבודת ברמת דיוק ללא דופי כאשר עובדים על דלתות מעץ וניתן לבצע באמצעותה מגוון סוגי גימור וצורות דקורטיביות.

עיצוב דלתות מעץ בשיטת חיתוך בלייזר

דלתות יוקרה בטכנולוגיית חיתוך עץ בלייזר. כפי שהוסבר קודם לכן, ייצור דלתות כניסה מעץ במגוון רב של עיצובים המשמרים את יופיו הטבעי של העץ ממנה עשויה הדלת, מתאפשרים בזכות שיטת החיתוך בלייזר. דלתות העץ עצמן מורכבות מממספר שכבות איכותיות של חומר הגלם בין אם מדובר בעץ מסוג אגוז, אלון, ליבנה, בוקר, מהגוני, אגוז, ונגה, , מייפל ועוד. ניתן לבצע חיתוך בלייזר על מגוון סוגי העצים שפירטו ובמידת הצורך גם על גבי לוחות עץ MDF המצופים בפולימר ייעודי לסובלימציה ועוד.

יש לזכור כי תכונות החומר כגון טקסטורה, חוזק וצפיפות, שונות בין סוגי העצים.
ייצור הדלת המעוצבת לכניסה נעשה על פי העיצוב של התכנית האדריכלית תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר.
בסיום הייצור מתקבלת דלת פונקציונלית ואיכותית במראה יפהפה.

יתרונות העץ כחומר גלם לייצור דלתות מעוצבות

עץ הנו חומר הגלם הנפוץ ביותר בתחום עיצוב פנים וזה כמובן כולל גם את דלתות הפנים והחוץ של המבנה.
אחד היתרונות של העץ כחומר גלם בא לידי ביטוי בכך שהוא נחשב לחומר מאוד גמיש ונוח לעבודות חיתוך, חריטה וכרסום.

העץ הוא החומר הפופולרי ביותר לייצור דלתות מכל הסוגים. משום שמדובר בחומר גלם גמיש ונוח כל כך לעבודה.
התוצר של העץ לאחר עבודת קרן הלייזר עליו בשיטת החיתוך הנ"ל, מביא לתוצאות מדהימות ולמוצר סופי בגימור מושלם. התהליך של חיתוך דלתות עץ בלייזר נעשה באמצעות קרן לייזר הפועלת בסנכרון עם תוכנת מחשב בה מפורטים מאפייני החיתוך כפי שהוגדרו מראש. התכנה הממוחשבת מנחה את קרן הלייזר לעבודה על גבי לוח העץ שמהווה את שטח פני הדלת, בהתאם לעיצוב שתוכן ונקבע מראש. הקרן מתוכנתת על ידי המחשב לאן בדיוק עליה להגיע וכיצד כך שבסופו של דבר מתבצע חיתוך מדויק ביותר, ברמת גימור גבוהה. העבודה מוקפדת מאוד, לוח העץ משתנה אך ורק במקומות בהם בוצע החיתוך.