מחירון סובלימציה – הדפסות סובלימציה

סובלימציה היא שיטת הדפסה דיגיטלית צבעונית, אשר מאפשרת לבצע הדפסות איכותיות בצבע על גבי פריטים שונים, העשויים מגוון חומרי גלם. ההדפס עצמו מתבצע על גבי נייר סובלימציה מיוחד עם דיו מותאם במדפסת ייעודית. הגרפיקה שעתידה לעבור אל פני המוצר מודפסת תחילה על נייר הסובלימציה המיוחד.

הפריט עליו רוצים לבצע את ההדפס עובר תהליך ציפוי בחומר הנקרא פולימר. פולימר זה הנו סוג של חומר מקשר אשר בזכותו מתאפשרת העברת הגרפיקה אל פני המוצר באיכות גבוהה מאוד.
ניתן ליצור כל גרפיקה, או לבחור בתמונות או כיתוב להדפסה ככל העולה על רוחכם. תהליך הדפסת הסובלימציה הוא החלק בו נייר הסובלימציה עליו מודפסת הגרפיקה, מוצמד אל פני הפריט המיועד להדפסה ובאמצעות מכבש חם הגרפיקה מועברת אל ציפוי הפולימר והמולקולות מועברות ונקשרות זו לזו בציפוי שעל גבי הפריט.

כך מועברת הגרפיקה אל המוצר ולא ניתן כלל לחוש בהדפס. הגרפיקה נראית כאילו הוטמעה במוצר, ולמעשה, בקלות ניתן לחשוב כי המוצר יוצר כך מלכתחילה.
מחירון סובלימציה מוגדר באופן שונה בכל חברה אשר עוסקת בתחום.

טווחי המחירים יכולים לנו ממחירים נמוכים לגבוהים יותר, לרוב הפרמטר אשר ישפיע על המחיר יהיה כמות ההדפסות ודחיפות האספקה.

כיצד מתבצעת הדפסת הסובלימציה

בטרם תבררו אודות מחירון סובלימציה, רצוי שתדעו מה כרוך בעבודת ההדפסה בשיטה זו.

תחילה יכינו עבורכם או יחד אתכם את הגרפיקה להדפסה בתוכנת מחשב. חלק זה יכול להשפיע על התמחור משום שתלוי כמה זמן יידרש להשלמת חלק זה. אם תערכו שינויים רבים בגרפיקה להדפסה או במידה והגרפיקה מצריכה התייחסות מיוחדת מצד הגרפיקאי שמכין אותה עבורכם, אזי שעלות העבודה בכללותה יכולה להיות גבוהה יותר. לעומת זאת, במידה ואתם מגיעים עם גרפיקה מוכנה ויהיה צורך רק לבצע התאמות מבחינת מידות, הרי שחלק זה של העבודה יתקצר והמחיר יהיה בהתאם.

לאחר מכן, ההדפסה מתבצעת באותו אופן בכל פעם. מדפיסים את הגרפיקה שנבחרה והותאמה על גבי נייר סובלימציה, לצורך כך יש להשתמש בדיו מיוחד. את הנייר המודפס עם הגרפיקה מצמידים אל המוצר עליו אנו מעוניינים להדפיס, ומשם הפריט עם דף הסובלימציה, עובר אל מכבש, שם על ידי חום מועברת הגרפיקה אל פני המוצר. התמונה או הכיתוב למעשה חודרים אל חומר הפולימר (ציפוי הסובלימציה) ובסיום התהליך, מתקבל מוצר מוגמר באיכות גבוהה מאוד ולא ניתן להבחין כי בוצעה עליו הדפסה. הדפסת הסובלימציה היא הדפסה עמידה ביותר בפני בלאי ושחיקה.

סובלימציה על חומרי גלם שונים – מחירון סובלימציה

ניתן לבצע הדפסות סובלימציה על מגוון רב של חומרים. חומרים נפוצים מאוד להדפסות סובלימציה הם חרס, זכוכית ומתכת. פריטים מעוצבים רבים אשר עשויים מחומרי הגלם הללו עוברים הדפסות סובלימציה והתוצאות מרהיבות.

ההדפסה עמידה ביותר ולכן מתאימה מאוד עבור פריטים שימושיים שצריכים להיות עמידים בפני רטיבות לצורך העניין – כמו למשל, כלי מטבח, צלחות, כוסות וספלים. כאשר מדובר במוצרים שיש לנקותם, רצוי להימנע משימוש במדיח כלים. אמנם הדפסת הסובלימציה היא עמידה מאוד, אך עדיף לשטוף כלים שעברו הדפסת סובלימציה, באופן ידני.

בכל מקרה, המוצרים המודפסים הם עמידים מאוד בפני בלאי, רטיבות, חום וקור, ועל כן אין כל בעיה לייצר מוצרים מודפסים לכל מטרה. בין אם מדובר בכלים שימושיים בבית, בשלטים או תגי מתכת, בכלי זכוכית או בכלי חרס, בפריטים דקורטיביים וכן הלאה.

הודות לשיטת הסובלימציה, תוכלו ליצור אינסוף פריטים מודפסים יפהפיים, ולתת דרור ליצירתיות שבכם.

אם יש לכם שאלות כלשהן, פנו אלינו לבירור פרטים נוספים, נשמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם שירות.