הודות לטכנולוגיית חיתוך בלייזר ניתן ליישם כל רעיון עיצובי מאלומיניום

חיתוך בלייזר היא טכנולוגיה שהתפתחה והשתכללה בעשור האחרון וכיום מדובר בשיטת עבודה טכנולוגית מתקדמת המאפשרת ליישם מנעד עצום של תכנונים אמנותיים ועיצוביים, ומשרתת אומנים, אדריכלים ומעצבים רבים. חיתוך בלייזר הוביל אנשי מקצוע רבים בתחומי העיצוב, הבנייה והאמנות לגלות עולמות חדשים של יצירה.

חיתוכים בלייזר המתבצעים על גבי מתכות יתרונות רבים בתחום העיצוב והאמנות. טכנולוגיה זו מאפשרת  חיתוך מדוקדק בחומר על פי תכנון העיצוב, עד לפרטים הקטנים ביותר.

גם כאשר מדובר בעבודות חיתוך מורכבות עם פרטים רבים ועדינים שיש לדייק מאוד ביצירתם, ניתן להשיג תוצאות מושלמות עם טכנולוגיית החיתוך בלייזר.

תחילה עובדים על העיצוב ויוצרים תכנון מדויק על ידי שרטוט, עושים זאת באמצעות תוכנת מחשב.  לאחר שיש עיצוב מתוכנן מוכן ויש סקיצה משורטטת ומדויקת, יתבצע חיתוך הלייזר על ידי קרן לייזר מפוקסת וממוקדת, שתחתוך את המתכת על פי פרטי השרטוט בדיוק מוחלט. החיתוך על גבי המתכת מתבצע אך ורק על ידי קרן הלייזר וללא הסתייעות בכלי חיתוך נוספים או במכשור נוסף לכן בטכנולוגיה זו, החיתוך מתרחש למעשה ללא כל מגע או חיכוך עם החומר עליו מתבצעת העבודה, והודות לכך אין מקדם שחיקה.

כיצד פועלת המכונה המבצעת חיתוכים בלייזר

מכונת החיתוכים בלייזר מאפשרת לבצע חיתוכים יפהפיים, מדויקים ונקיים של מתכות שונות כגון אלומיניום, ברזל, נירוסטה, נחושת ועוד. החיתוך מתבצע על פי התכנון שיצר הלקוח. התכנון מובא בצורת שרטוט מדוקדק.

שיטת החיתוך בלייזר מקנה לנו כיום את האפשרות לחתוך מתכות למטרות שונות באותו קצב של פס ייצור אך ברמת איכות גבוהה הרבה יותר. ניתן לייצר סדרות חלקים, חלקים בודדים, פריטים קטנים ומוצרים ענקיים לכל מטרה.

המכונה מבצעת חיתוך מדויק מאוד וחלק של מתכות מסוגים שונים ללא כל הבדל או שוני בחיתוך שיתקבל בין מתכת למתכת. זאת הודות לקרן הלייזר הפועלת על אנרגיית חום (בטמפ' גבוהה) וממוקדת על לוח המתכת אשר עליו מתבצע החיתוך. משום שהחיתוך נעשה ללא כל  חיכוך או מגע, הדבר מתיר תנועה חופשית לחלוטין של קרן הלייזר, ובהתאם לכך ניתן לבצע חיתוכים עדינים ומדוקדקים ביותר עם פרטים קטנטנים (למשל דוגמאות עיטור) עיצובים מלאי פרטים עדינים שכאלה, לא ניתן לייצר באותה רמה עם אף שיטה או טכנולוגיה אחרת.

הייחודיות של טכנולוגיית חיתוך לייזר נעוצה בכך שבזכות השיטה ניתן לחתוך סוגים רבים מאוד של מתכות לפי כל צורה ולא הגבלה. השיטה מאפשרת גמישות רבה בעבודת החיתוך.

ייצור מגוון רחב של עבודות מתכת על ידי חיתוכים בלייזר

באמצעות חיתוך בלייזר על מתכות ניתן לייצר מוצרים רבים קטנים ופשוטים עד מאסיביים ומורכבים, וביניהם: חפצי יודאיקה, מסגרות תמונה, מראות, פסלונים ופסלים, פריטי פרזול (למשל ידיות דקורטיביות), חפצי נוי, ריהוט מפורזל (מסגרות מיטה, שולחנות, סטנדים מעוצבים, ארוניות ועוד), גופי תאורה לבית ולחוץ, שערים, גדרות, מעקים,  כמו כן אנו מייצרים אלמנטים מעוצבים: גדרות, מעקות, גופי תאורה, וכן ניתן לייצר כל דבר נוסף בהזמנה אישית לפי דרישת הלקוח.

העבודה על יצירות ממתכת מתחילה עם חיתוך בלייזר ועליה לעבור עוד כמה שלבים עד שמתקבל מוצר סופי מוגמר ומושלם.

מלבד עבודות עיצוב ודקורציה למיניהן, קיים גם צד פונקציונאלי מאוד בענף  החיתוך בלייזר על מתכות. דוגמא טובה לכך היא ייצור חלקים לזיווד וכיפוף פחים לצורכי שימוש בתעשיות כיפוף פח מתבצע על ידי מכונה לכיפוף פחים הנקראת CNC. הכיפוף על ידי מכונה זו משלים את עבודת חיתוך הלייזר שנעשתה על גבי הפח.

מכונת ה-CNC פועלת על ידי תוכנת מחשב ומייצרת תוצאות מדויקות להפליא, ומרהיבות לא פחות מכך. באמצעות המכונה אפשר לכופף את הפחים לאחר שבוצעו עליהם החיתוכים בלייזר לכדי צורה מסוימת, וכך לייצר כל מיני חלקי בודדים וכן סדרות חלקים במסות גדולות, במהירות וביעילות בדומה לפס ייצור.