חיתוך לייזר – כל מה שרציתם לדעת

חיתוך לייזר הנו החיתוך המקצועי והמדויק ביותר שקיים בשוק. כאשר אומרים חיתוך מדויק, מתכוונים לחיתוך של אלפית המילימטר.
חיתוכי לייזר כיום מתבצעים על ידי מכונות מיוחדות בעלות עצמה חזקה ביותר.

את מכונות אלו מחזיקות חברות אשר מבצעות חיתוכים שונים בתעשיית הבניה והפרסום.

איך בעצם חותכים בלייזר?

במכונת הלייזר ישנה עוצמה גבוהה ביותר אשר יכולה להגיע ל – 80 וואט ואף ישנן מכונות אשר יכולות להגיע אף ל- 130 וואט. מדובר במכונה שיכולה להגיע לעצמה גבוהה של חום ולכן מכונות אלו מצוידות ברדיאטור מיוחד, המהווה מערכת קירור אשר נועדה לשמור על טמפרטורה אופטימלית של המכונה. החיתוך עצמו נעשה על ידי קרן לייזר אשר נמצאת המכשיר לייזר, היא פוגעת בחומר וחותכת אותו באופן מדויק ביותר לפי כיוון מסוים שתוכנן מראש על ידי המפעיל. לרוב החיתוך עצמו מבוצע בהתאם לשרטוט ממוחשב ספציפי והוא מבוקר על ידי תוכנת המחשב מיוחדת.

סוגים שונים של חיתוכים בלייזר

חיתוך cnc

חיתוך זה הוא סוג חיתוך המתקדם ביותר בתעשייה. הפירוש המילולי של – cnc, הוא-  computer numerical control.
החיתוך עצמו מכיל בתוכו מגוון רב של שיטות מתקדמות אשר נשענות על הפעלת מכונה ממחושבת אשר יעילה לחתוך כמות רבה של מוצרים
שונים בתעשיות מגוונות. כיום ניתן לראות כי מפעלים רבים משתמשים בשיטת חיתוך זאת והיא חוסכת בכוח אדם.

חיתוך פרספקס

חומר פרספקס הינו חומר אקרילי המגיע בדרך כלל בגווני לבן או שקוף.
דרך העבודה עם חומר הפרספקס הנו בשיטת הכיפוף המתבצע על ידי חום וחיתוכי לייזר שונים. מדובר בשיטה אשר קיימת לא מעט שנים בתעשייה, ובשימוש בחומר זה החיתוך נעשה מדויק, נקי ואיכותי ביותר. חיתוך הנעשה באמצעות פרספקס, ללא לייזר יידרש אחר כך עבודת שיוף וזו בניגוד למוצר אשר נחתך עם חומר פרספקס, אינו זקוק כלל לשיוף והעבודה בו נעשית נקייה לחלוטין.

חיתוך לייזר בעץ

חיתוך עץ ניתן לחתוך בניסור על ידי מכונות שונות הקיימות בשוק ועל ידי מסור ידני.
אך כאשר בעלי מקצוע מעוניינים בחיתוכים מיוחדים, מדויקים ובכן בכמות גדולה של מוצרים, החיתוך הטוב ביותר הוא על ידי חיתוך בלייזר. בשיטה זאת המוצר נעשה איכותי והעבודה יוצאת נקיה ויפה.

חיתוך אותיות בלייזר

חיתוך אותיות חייב להיעשות בצורה מדויקת ביותר ואין שיטה המתאימה יותר מאשר חיתוך באמצעות לייזר. האותיות יוצאות ברורות ביותר בגימור מושלם. לכן, ניתן לראות חברות רבות אשר משתמשות בשיטה זאת לצורך חיתוך אותיות על גבי מתנות ומוצרי נוי לבית.

חיתוך לייזר צורני

חיתוך צורני הוא חיתוך מיוחד המתבצע במקרים שאנשים זקוקים לחיתוך ניירות עבים כמו – כרטיסי ביקור, ברושורים ועוד.
החיתוך בו נעשה בקלות ובדיוק רב, כך שהוא מתאים לכל סוגי הנייר הקיימים בשוק. כיום ניתן לראות בתי דפוס ותעשיות נייר אשר משתמשות בשיטה חיתוך זאת.

חיתוך נייר בלייזר

נייר לכאורה ניתן לחתוך על ידי מספריים או על ידי סכין רגיל, אך כאשר מדובר בכמות גדולה של ניירות.
כמו למשל – נייר למדפסת, נייר טואלט, נייר, נייר סופג או כל סוג אחר של נייר, השיטה הטובה ביותר היא להשתמש עם מכונות חיתוך לייזר.
המכונה מסוגלת לחתוך כמות רבה של נייר בו זמנית ובכל חוסכת כוח האדם ומשאבים למפעלי נייר ותעשיות.

חיתוך ברזל בלייזר

חיתוך ברזל באמצעות לייזר היא השיטה הטובה ביותר וניתן לראות בעלי מקצוע שונים בתעשיית הבניה והפרסום אשר משתמשים בשיטה זאת ממגוון סיבות.
הסיבות העיקריות הן – מהירות החיתוך, חיתוך מדויק ביותר, עבודה נקייה ועוד מגוון יתרונות. בלייזר ניתן לחתוך סוגים שונים של ברזל וליצור יצירות מרהיבות. (אנו לא מבצעים אצלנו חיתוך ברזלים)

חיתוך לייזר אלומיניום

כיום מאלומיניום מייצרים מגוון רב של מוצרים כמו – חלונות, תמרורים, שלטים, דלתות, רהיטים ועוד מגוון רב של מוצרים. על מנת לחתוך את האלומיניום בצורה המדויקת ביותר ניתן להשתמש בשיטת חיתוך בלייזר הידועה כשיטה הטובה ביותר לחיתוך אלומיניום ואף מקלה על עבודתו של בעל המקצוע.
החיתוך נעשה בצורה נקייה, מדויקת ומהירה ביותר. (אנו לא מבצעים אצלנו חיתוך אלומיניום)

חיתוך פח בלייזר

ישנן שיטות שונות המיועדות לחיתוך פח בצורה יעילה ומדויקת. הטכנולוגיה נקבעת על פי סיבוכיות החומר, העובי שלו, כמות מוצרים לחיתוך ותנאים נוספים. השיטה הנפוצה כיום לחיתוך פח היא באמצעות שיטת הלייזר. היתרונות לחיתוך פח על ידי לייזר הם רבים ובניהם – ניתן לחתוך כל סוג פח בכל עובי רצוי, ניתן לנקב חורים באמצעות, עבודה מהירה ועוד מגוון רב של יתרונות. (אנחנו לא מבצעים אצלנו חיתוך פחים)

 חיתוך לייזר – מהפכה בתעשייה

אם כך ניתן לראות כי על ידי חיתוך בלייזר ניתן כיום לחתוך כמעט כל סוג חומר בדיוק רב ואף לבצע פעולות שונות כמו – ניקוב חורים, חיתוכים מעוגלים, חיתוכים בזוויות שונות ועוד סוגים רבים של חיתוכים אשר ניתן לבצע על ידי מכונות אחרות או כלים ידניים. בשל יתרונות אלו, ניתן לראות כי תעשיות רבות בתחומים שונים רוכשים מכונות לחיתוך בלייזר ובכך חוסכות כספים רבים וכוח אדם במפעלים. מעבר לחיסכון רב בכוח אדם, הדיוק במכונות אלו הוא רב וניתן לבצע חיתוכים מדויקים באלפית המילימטר שלעתים דבר זה חשוב ביותר לקבלת מוצרים איכותיים ובעלי נראות טובה לעין.

מעבר לחיתוכים מדויקים, ניתן לחתוך מוצרים שונים בדיוק כפי שאתם רוצים, אם זה צורות אובליות, עגולות, מלבניות, מרובעות,
שבלונות מסוימות, חריטות על חומרים שונים, ניקוב חורים ועוד סוגים רבים של דוגמאות אותם תרצו לחתוך או לחרוט על מגוון רב
של חומרים כמו – חומרי עץ, מתכות, ברזלים, ניירות, אלומיניום ועוד סוגים שונים של חומרים.

לסיכום – מכונות הלייזר הן ללא ספק הפיתוח האחרון בתחום ונעשו פופולריות בכל העולם כולו בתעשיות רבות,
אומנם מדובר במכונות יקרות ובסוג חיתוך היקר ביותר, אך לאור יתרונות הרבים של השיטה, ניתן לראות כי חברות רבות
משקיעות את מיטב כספן ורוכשות מכונות חיתוך בלייזר.