חיתוך עץ בלייזר – על השיטה, המוצרים ומה שביניהם

חיתוך עץ בלייזר, מתי החלו להשתמש בו?

כבר שנים רבות שהתעשייה הן בעולם והן בישראל מבצעת חיתוכים מסוגים שונים במגוון חומרי גלם במטרה להגיע לרמת גימור מסוימת.
למעשה כמעט כל מוצר מוגמר בין אם זה מכונית או מטוס, מראה או שולחן קפה, מחשב נייד או סמארטפון עוברים בדרך כזו או אחרת תהליך של חיתוך. על חומר העץ ניתן כמובן לדבר ארוכות ולא בכדי הוא הפך לאחד מחומרי הגלם הכי מבוקשים במגוון של תעשיות – רהיטים ומוצרי נוי לבית, עיצוב ואדריכלות, אמנות, פרסום, שיווק, תעשייה הצבאית ועוד.

מדובר בחומר גלם סופר גמיש, ידידותי לסביבה ממנו ניתן ליצור אינספור מוצרים.
השילוב בין טכניקת חיתוך בלייזר לבין חומר העץ מהווה פריצת דרך טכנולוגית לכל הדעות שכן עוד לפני שאנו הופכים את המוצר למוגמר ניתן להגיע באמצעות שיטת חיתוך עץ בלייזר לרמת חיתוך מדויקת מה שתוביל בשלבים הבאים לרמת גימור מושלמת.
עצם העובדה שאנו עושים שימוש בטכנולוגיית חיתוך עץ בלייזר אנו משיגים רמת גימור גבוהה, מקבלים את התוצאות הטובות ביותר וכל זה במינימום של זמן והשקעה. למעשה טכנולוגיית החיתוך בלייזר מאפשרת לנו בפועל לקחת כמעט כל רעיון שהוא ולהפוך אותו למוצר בהרבה פחות שלבים מאשר בעבר.

חיתוך עץ בלייזר- איך זה בכלל עובד?ֿ

עיקרון החיתוך באמצעות מכונה, תוכנת מחשב וקרן הלייזר דומה מאוד בכל חומרי הגלם בהם אנו עושים שימוש בין אם זה זכוכית, פרספקס, עץ, בדים לסוגיהם השונים, מתכות ועוד. חיתוך עץ בלייזר מתבצע כאשר קרן הלייזר יוצאת מהמכונה עצמה, פוגעת בפלטת העץ שמשמשת אותנו כמובן לייצור המוצר ומבצעת את החיתוך בצורה סופר מדויקת. כמובן שאת סוג החיתוך קובעים מראש על ידי תוכנה ייחודית שמאפשרת זאת ומניעה את קרן הלייזר בדיוק למקומות הנכונים. למעשה, בשונה מתהליכי חיתוך אחרים בהם בני אנוש מעורבים, קרן הלייזר מאפשרת לנו לשלוט בכל רגע נתון שמתבצע בתהליך החיתוך וזו עוד סיבה שמתאפשרת רמת דיוק גבוהה כל כך.

אז אילו מוצרים ניתן לייצר באמצעות טכנולוגיית חיתוך זו?

ובכן, זה לא ממש משנה איזה סוג של עץ אנו בוחרים בין אם עץ מלא מה שמכונה עץ גושני ובין אם עץ סינטטי- העובדה שתהליך החיתוך מייצר חום גבוה מאפשר לנו לחתוך כמעט כל סוג של עץ. כמובן שעצים שונים מגיבים בצורה שונה לתהליך חיתוך עץ בלייזר שכן כמות השמנים, רמת החוזק ומידת הלחות משפיעים על תהליך החיתוך.

טכנולוגיה זו מאפשרת לנו לייצר קשת רחבה של מוצרים באמצעות טכנולוגיית העץ החל מרהיטים וחפצי נוי הביתה, דרך מזוזות, אותיות מגולפות ועד מארזי עץ וקופסאות ייחודיות. כמובן שלאחר שביצענו את תהליך חיתוך עץ בלייזר ניתן גם לשלב טכנולוגיות נוספות כמו צריבה בלייזר או חריטה בלייזר וכך להעשיר את רמת הגימור של המוצר.

לסיכום יתרונות השיטה:

•    רמת דיוק סופר גבוהה

•    שיטה טכנולוגית יעילה החוסך לנו זמן, אנרגיה וכסף

•    רמת גמישות גבוהה המאפשרת לנו ליהנות ממוצר המאופיין בנראות טובה

•    בתהליך החיתוך אין התערבות של מגע אדם

•    פעולה סופר מהירה

•    גימור נקי ללא שאריות עץ

אז אם גם אתם מעוניינים לבצע חיתוך איכותי שיספק לכם רמת גימור גבוהה של המוצרים שלכם,
פנו אלינו ונשמח לסייע לכם בתהליך לאורך כל הדרך.