חריטה בלייזר

מהי חריטה בלייזר? ועל אילו סוגי חומרים ניתן לחרוט?

דפוס וחריטה היה טכנולוגיה עתיקה עמה היו משתמשים שנים רבות על ידי מכשירים וכלים ידניים שונים על גבי סוגים שונים של חומרי. עולם החריטה עבר בשנים האחרונות מהפיכה, וניתן למצוא מכונות ממוחשבות אשר מבצעות את חריטה בלייזר באופן מדויק ביות על גבי סוגים שונים של מוצרים, כמו – על עץ, על מתכות שונות, ברזלים, עור, פלסטיק ועוד סוגים שונים של חומרים. כיום ניתן לראות חנויות רבות וחברות אשר מציעות מוצרי קדם לחברות שונות על ידי חריטה על מגוון מוצרים שונים וגאדג'טים את לוגו החברה, או כל כיתוב אחר על מתנות אותם ניתן להעניק ליקיריהם על ידי חריטת ברכה לבבית.
מוצרי קדם אלו, נועדו על מנת למתג את החברה והם כלי שיווקי מצוין לכל חברה או ארגון.

למה חשוב לחברה להזמין מוצרי קדם עם חריטה בלייזר?

כיום חברות רבות משקיעות את מיטב כספם על מנת למתג את עצמם ולגייס כמה שיותר לקוחות פוטנציאלים לחברה. חברות מבצעות זאת על ידי קמפיינים שונים יקרים אשר רצים ברשתות חברתיות, במגזינים, באנרים, קמפיינים בטלוויזיה, פרסום על שלטי חוצות, חלוקת פליירים, שליחת ניוזלטרים, אך ללא ספק חריטה על מוצרים שימושיים את לוגו החברה הוא ללא ספק כלי שיווקי נהדר לכל חברה. הרי ישראלים הם ישראלים, והם אוהבים לקבל מתנות חינם וניתן לראות חברות רבות אשר מחלקות מוצרי קדם על מנת לשווק ולמתג את העסק בירידים שונים, בכנסים, בהרצאות ואך בחגים שונים הן מחלקות מוצרי קדם ללקוחות החברה, לספקים ולעובדים. כיום ניתן לחרוט כמעט על כל חומר את לוגו החברה וכל כיתוב אחר, כך שבקלות תוכלו לבחור מוצר שימושי ומדליק וחרוט עליו את לוגו החברה או כל כיתוב אחר.

כיצד עובד תהליך חריטה בלייזר?

כיום ניתן לחרוט בלייזר כמעט על כל חומר. מדובר במכונה מיוחדת אשר בה עוצמה גבוהה אשר יכולה להגיע ל – 80 וואט ואף יותר.  המכונה עצמה יכולה להגיע לעוצמת חום גבוהה של ולכן במכונות אלו מורכב רדיאטור מיוחד אשר תפקידו לקרר את המכונה ולשמור על טמפרטורה אופטימלית. איך עובד החיתוך והחריטה בלייזר? הוא נעשה על ידי קרן לייזר מיוחדת למטרה זאת, אשר נמצאת במכשיר.
בקרן פוגעת בחומר אותו הניח בעל מקצוע תחת קרן הלייזר והיא חורטת עליו באופן מדויק ביותר לפי כיוון מסוים שתוכנן מראש על ידי מפעיל המכונה.את סוג החריטה ניתן לתכנת על ידי תוכנת מחשב מיוחדת בהתאם לשרטוט או כיתוב שהוכן מראש. במכונות אלו ניתן לחרוט בו זמנית על מגוון רב של מוצרים.

חריטה בלייזר
חריטה בלייזר

סוגים שונים של חומרים עליהן ניתן לחרוט בלייזר

חריטה על עץ

חריטה או צריבה על עץ היא שיטת חריטה שבה תמונה או כיתוב נחרט לתוך משטח עץ מסוים, היתרון בשיטה זאת – כאשר החלקים הנחרטים על העץ נשארים באותו גובה כך שמתקבל מראה אחיד. כיום אומנים רבים משתמשים בטכניקה זאת ואף חברות אשר מציעות חריטה על עץ עבור מוצרי קדם, מתנות, שילוט, שלטים אותם ניתן למצוא
על דלתות הכניסה לבית ועוד. מדובר בשיטה אשר מחליפה את הכלים הידניים ואת כלי החריטה השונים ובכך חברות רבות יכולות לחסוך בעלויות כוח אדם ולהרוויח
עבודה נקיה ואיכותית יותר מכל שיטה אחרת.

חריטה על תכשיטים

כיום אומנים רבים המייצרים תכשיטים שונים מעוניינים לחרוט על התכשיטים קישוטים שונים או בקצה את שמו של האומן ואף לחרוט שמות, אותיות או כל כיתוב אחר. מדובר במוצר פופולרי ומבוקש בענף התכשיטים וניתן לחרוט על כל סוגי החומרים, החל מחריטה על זהב, כסף, ציפוי זהב, מתכת, פלסטיק ועוד סוגים שונים של תכשיטים. שיטה זאת מגיעה על מנת להחליף את השיטות הישנות, את כלי החריטה השונים וניתן לומר כי שיטה זאת הינה מהירה ומדויקת ביותר ובשל כך היא נעשתה פופולרית וכמעט כל אומן מחזיק במכונה שכזאת.

חריטה על עור

מוצרי עור הם מוצרים יקרים ומרשימים מאוד. ניתן לראות כי חברות רבות וחנויות בעיקר בציבור הדתי, מציעות חריטה על ספרי קודש בעלי כריכת עור, על תפילין ועל מוצרים שונים את שם פרטי או כל כיתוב אחר.
מעבר לכך, ניתן לחרוט על מתנות אשר עשויות מעור תמונה או כל כיתוב או קישוט אחר על מנת ליפות את המוצר.
ניתן לראות אף קופסאות מרשימות המרופדות בעור אמתי או רהיטים העשויים מעור ועליהם חורטים קישוטים וכתובים שונים.

חריטה על פלסטיק

חומר פלסטיק הינו חומר אשר יכול להגיע קשיח או רך ועליו ניתן לחרוט קישוטים או כתובים שונים.
היתרון בשיטת חריטה על פלסטיק שהכיתוב בו נשמר תמיד ואינו מתקלף או דוהה עם הזמן ביחס לשיטות אחרות.
כיום ניתן לחרוט על מתנות מפלסטיק, חריטה על עט, מוצרי קדם וגאדג'טים שונים העשויים מפלסטיק את לוגו החברה, סלוגן או כל כיתוב אחת אותו תרצו.

חריטה על זכוכית

חריטה על זכוכית נעשתה אפנתית כחלק מעיצוב הבית. כיום ניתן לחרוט על כל סוג זכוכית הן עבה והן דקה וליצור יצירות מרהיבות ביותר של דקורציות וכתובים שונים.
מעבר לכך ניתן לחרוט גם על מוצרי קדם העשויים מזכוכית כמו – כוסות לקפה, אגרטלים שונים ועוד מוצרים שונים העשויים זכוכית.
על מוצרים אלו ניתן אף לחרוט את לוגו החברה או כל כיתוב אחר על מנת לשווק את מוצרי החברה.

חיתוך אותיות

שבלונות אותיות הינן לוחות חתוכים בצורות שונות כמו – מספרים, סמלים אותיות בשפות שונות ועוד.
שבלונות אלו מספקות עבודה ברמה איכותית ומדויקת יכולות לחסוך זמן רב לאומנים ולבעלי מקצוע שונים.
החיתוך עצמו מתבצע על ידי מכונת הלייזר אשר תוכננה מראש לחתוך משטח מסוים מסוגים שונים של חומר.
ניתן להשתמש באותיות עצמן לצורך הדבקה, או להשתמש בשבלונה עצמה לשם שרטוט.

ניתן למצוא חיתוך אותיות בלייזר מחומרים שונים כמו – פלדת אל חלד, עץ, מתכת, אלומיניום ופלסטי.
ניתן לבצע על ידי המכונה חיתוך מדייק בעובי שאתם מעוניינים ממש לפי אלפית המילימטר.
היתרון בחיתוך זה שהעבודה יוצאת נקייה ומדויקת לעין.

חדות ודיוק מקסימלית

חריטה על כל סוג משטח מתבצעת בצורה המדויקת והאיכותית ביותר רך על ידי מכונת חריטה איכותית וממחושבת. מכונות אלו הן מכונות פופולריות בשוק וניתן לראות כיום כמעט כל חנות או חברה המשווקת מוצרי קדם אשר מחזיקה במכונות אלו. ניתן לחרוט בו זמנית על כמה מוצרים יחד ובכלל העבודה יוצאת בצורה מהירה, אפקטיבית וחוסכת בכוח אדם.