עובדות מעניינות על סובלימציה

הטכנולוגיה שיש בעולם מאפשרת לנו ליהנות מדברים נפלאים ויפים. אחת הטכנולוגיות שהכי התפתחו בשנים האחרונות היא הטכנולוגיה של חיתוך בלייזר והדפסה בלייזר. הדפסה בלייזר נקראת גם סובלימציה והיא מהווה שיטה איכותית מאוד לחרוט או לעצב חומרים בעלי מרקם שונה כמו פלסטיק, עץ, מתכת או בדים. ישנן הרבה מאוד עבודות מעניינות על סובלימציה בלייזר והן מאפשרות לנו ליהנות מהשכלול והיופי של טכנולוגיה זו. העבודה המעניינת ביותר היא שניתן לבצע סובלימציה כמעט על כל חומר ושביצוע עבודה זאת הוא פשוט מאוד ולא מורכב.

מה זה הדפסת סובלימציה ומה הקשר שלה לחיתוך בלייזר?

הדפסת סובלימציה היא הדפסה בה מדפיסים באמצעות חיתוך בלייזר צורות שונות על חומרים מגוונים. ניתן לבצע הדפסת סובלימציה על מגוון חומרים כולל עץ, מתכת ובד. ביצוע עבודות מסוג זה מקובל מאוד בקרב סטודנטים לעיצוב, מעצבי מוצר, נגרים, קבלני שיפוץ, רתכים, מעצבי טקסטיל ואנשים אשר תחום הפעילות שלהם הוא עיצוב פנים ועיצוב מוצרים. באמצעות חיתוך זה ניתן לעצב חומרים שונים כך שהם יהיו בעלי מראה ייחודי. ניתן לעצב את המוצרים כך שהם יהיו בעלי דופנות מחודדות או עגולות או כך שהמראה והמרקם שלהם יהיה מחוספס, חלק הוא מוטבע עם דימויים שונים.

סובלימציה על עץ – למי זה מתאים?

אחד החומרים בהם הכי נפוצה עבודת הסובלימציה הוא עץ. עץ הוא חומר נושם וניתן לבנות ממנו רהיטים רבים, קירות וגם לעצב ממנו מוצרים אסתטיים שונים. סובלימציה וחיתוך בלייזר מתאימים מאוד לנגרים או לאנשים שרוצים לעצב פריט עיצוב ייחודי לבית שלהם. באמצעות פעולה זו אנחנו יכולים למשל לעצב רהיטים מיוחדים כמו ארונות, דלתות או שולחנות שיהיה מוטבע עליהם דימויים שאנחנו אוהבים או פריטים קישוטיים כמו למשל צורה של צדף או צורה של שמשות וירחים. חשוב מאוד להקפיד לתכנן מראש איזה דימויים נרצה להדפיסה על העץ כך שהעיצוב יהיה נכון ויתאים למה שאנחנו רוצים ולחזון האישי שלנו.

סובלימציה על מתכת ועיצוב יצירתי של הבית

ניתן לבצע עבודות סובלימציה גם על חומר שהוא קשיח יותר מעץ כמו מתכת. כאשר אנחנו רוצים לעצב את הבית שלנו באופן יצירתי אנחנו יכולים לעשות שימוש בפרטים שונים ממתכת. אנחנו יכולים לעצב את הבית שלנו באופן יצירתי ממתכת על ידי כך שנעצב ממתכת מסגרות, ידיות או אפילו מדפים. באמצעות חיתוך בלייזר וסובלימציה על מתכת אנחנו יכולים לעצב ממתכת מגוון פריטים אותנטיים וייחודיים מאוד. בדרך כלל רוב האנשים פונים לאנשי מקצועות עיצוב כמו למשל רתך או אפילו מעצב גרפי בשביל שהם יעצבו בשבילם את הצורות שהם רוצים שיהיו מוטבעים על המתכת. בעת תהליך העיצוב צריך שיהיה לנו יכולת לדמיין איך התוצאה הסופית תראה כאשר נעביר אותה מהדף למתכת עצמה.

סובלימציה על בד – ועיצוב יצירתי של טקסטיל

ניתן לבצע עבודות חיתוך בלייזר ועבודות סובלימציה גם על חומר רך מאוד כמו בד או סוגים שונים של טקסטיל. כאשר אנחנו רוצים לעצב את הטקסטיל בבית שלנו באופן יצירתי אנחנו יכולים לבחור להדפיס על המצעים בבית שלנו או על הכריות בבית שלנו דימויים מיוחדים שיש להם משמעות עבורנו. תהליך ההדפסה יכול לקחת מספר דקות בודדות ולמעשה מה שלוקח הרבה זמן הוא הבחירה של הבד שנרצה להדפיס עליו וגם בחירה של הדימויים שנרצה להדפיס עליו. עיצוב מיוחד זה יכול לשדרג את כל הבית שלנו ולהפוך אותו לבית הרבה יותר אסתטי ויוקרתי שיהיה לנו מאוד נעים לחיות בו.