חיתוך בלייזר בשילוט – הטכנולוגיה החדשה לייצור שלטים שאתם חייבים להכיר

בוודאי יצא לכם לשמוע אודות השיטה לחיתוך בלייזר. שיטה זו מאפשרת ביצוע של מגוון חיתוכים בהתאם לתכנונים עיצוביים שונים ומגוונים המוגדרים מראש בתוכנת מחשב. השיטה פועלת על ידי שימוש באנרגיית חום של קרן לייזר, ומתאימה במיוחד לייצור ולעבודות בתחומים רבים ושונים החל מתחומי הרפואה, הקוסמטיקה, המסחר, האמנות, העיצוב וכיוצא בזאת.

בעצם, ניתן לייצר אינסוף מוצרים ופריטים, מחומרים רבים ובגדלים שונים, למטרות שונות, באמצעות טכנולוגיית החיתוך בלייזר. תהליך עבודה שהשתכלל והשתפר מאוד בשנים האחרונות לאור ביקוש רב הוא חיתוך בלייזר בשילוש, כלומר בתחום ייצור שילוט ושלטים למיניהם.

בדרך כלל השלטים, ולא משנה כלל באיזה גודל הם, אם מדובר בשלט חוצות ענק, בשלט בינוני, או בשלט לתליה על דלת המשרד לצורך העניין, החומרים הנפוצים לייצור השלטים הם מתכת, עץ וזכוכית. למרבה המזל טכנולוגיית החיתוך עץ בלייזר היא שיטת עבודה שפועלת מצוין ומפיקה תוצאות מדהימות בעבודה על גבי כל אחד מהחומרים הללו.

יתרון חשוב ונוסף הוא שהודות לשיטה החיתוך בלייזר, יעילות העבודה השתפרה פלאים, העבודה מתבצעת במהירות, בדייקנות ובמהירות, וישנה אפשרות לייצר מוצר אחד באותה מידה שניתן לייצר מסה גדולה של שלטים במהירות הגוברת על משך הזמן שתדרוש כל שיטת עבודה אחרת.

יתרון מובהק נוסף לחיתוך בלייזר הוא הדיוק המרבי שניתן להשיג בייצור המוצר בעבודה בשיטה זו. כך שהטכנולוגיה מתאימה גם לכל עבודה בה רמת הדיוק צריכה להיות ללא רבב.

חיתוך בלייזר בשילוט מעץ – כיצד זה מתבצע בפועל ומהם היתרונות לבחירה בעץ

עץ הנו חומר גלם נפוץ מאוד שבוחרים להשתמש בו לייצור שלטים בכל רחבי העולם. כאמור, בתחומים רבים לרבות תחומי עיצוב הפנים, האדריכלות, ריהוט, אמנות, שילוט לבתי עסק, שילוט למטרות פרסום ועוד.
יתרון חשוב מאוד השמור לעץ כחומר גלם מעבר ליתרונותיו האחרים הרבים, נעוץ בכך שמדובר בחומר גלם גמיש ביותר ונוח מאוד לעבודה. על כן, יש אפשרות ליצור ממנו פריטים רבים וכן בענף השילוט אפשר לעשות בו שימוש רב באופן המיטבי.

זו בין היתר הסיבה לכך שהחיבור בין חומר גלם העץ (מסוגים שונים של עצים) ובין קרן הלייזר הייעודית לביצוע החיתוך, הוא כל כך מוצלח, ויוצר תוצרים מושלמים, לא פחות מכך.
מלבד עץ, ניתן לבצע חיתוך בלייזר לצורך הכנת שלטים גם מזכוכית, מתכות שונות, פרספקס ועוד.

תמיד יש לקחת בחשבון את מרקם החומר, איכותו, מרקמו וצפיפות החומר, בכדי להבין מה תהיה רמת הגימור של המוצר הסופי.

תהליך חיתוך העץ בלייזר פועל בדומה לחיתוך חומרים אחרים באמצעות הלייזר. החיתוך נעשה על ידי קרן לייזר אשר פועלת באופן מסונכרן לתוכנה ממוחשבת בה מוגדרים מראש לפרטי פרטים כל מאפייני החיתוך.
התוכנה הממוחשבת מנחה את קרן הלייזר שבמכונה לביצוע החיתוך בדיוק היכן שצריך, באיזה עומק וכיוצא בזאת, כך שהחיתוך מתבצע באופן מדויק ביותר.

האם ניתן לייצר שלטים מכל חומר – חיתוך בלייזר בשילוט

ניתן לייצר שילוט מכל חומר קשיח ומתאים שכמובן ישרת את השלט. מן הסתם ששלט מזכוכית פחות יתאים כשלט ענק הניצב בחוץ מעל בית עסק וצריך להתמודד עם נזקי מזג האוויר. לצורך העניין, שלט ממתכת, או שלט משולב חומרי גלם כגון שלט העשוי בחלקו מתכת, בחלקו עץ ואף ייתכן שילוב של זכוכית, כל עוד מתחשבים בעמידות המוצר לאורך זמן.

כמו כן חומר הגלם נשאר בדיוק כי שהוא לא עובר כל שינוי בעקבות פעולת החיתוך בלייזר.

יתרון חשוב הוא שמדובר בטכנולוגיה זולה שחוסכת מאוד בעלויות ובהוצאות. לעומת תהליכים ייצור אחרים בטכניקות שונות, הבחירה בטכנולוגיה זו חוסכת בזמן, בעלויות ובשורה התחתונה, היא המשתלמת ביותר.