נייר סובלימציה משמש להדפסה בשיטת הסובלימציה. מהי הדפסת סובלימציה? ובכן סובלימציה היא הדפסה דיגיטלית בצבע, המאפשרת להעביר מגוון רב של הדפסים על מוצרים העשויים מחומרי גלם שונים.
בכדי שההדפסה תועבר אל החומר ממנו עשוי הפריט או המוצר עליו מתבצעת ההדפסה, על אותו מוצר או פריט להיות מצופה בחומר מיוחד הנקרא פולימר/ציפוי סובלימציה.

ציפוי זה תורם לכך שההדפס המתקבל הוא עמיד ביותר ובאיכות גבוהה מאוד, והמוצרים המודפסים שמתקבלים בסוף התהליך הם לא פחות ממושלמים.

אז איך בעצם שיטת ההדפסה הזו עובדת? תחילת תתבקשו לעצב את הגרפיקה או הקריאייטיב להדפסה. הגרפיקה יכולה להיות תמונה, איור, ציור, אמנות בגרפיקה ממוחשבת, כיתוב, לוגו ועוד. כאשר אתם מתכננים את הגרפיקה ומכינים אותה להדפסה, תצטרכו לקחת בחשבון מה גודלו של המוצר המודפס ולהתחשב בגודל ההדפסה שיתאים למוצר עוד בשלב תכנון הגרפיקה בתוכנת המחשב.

לאחר מכן, מדפיסים את הגרפיקה שהוכנה על נייר סובלימציה. זהו נייר מיוחד וייעודי המשמש אותנו בתהליך ההדפסה הנ"ל. הדפסת הגרפיקה על גבי הנייר נעשית במדפסת סובלימציה, וכפי שנצטרך להשתמש בנייר מיוחד לסובלימציה כך גם נשתמש בדיו מיוחד בהדפסה. לאחר מכן, דף הנייר עם ההדפס מוצמד אל הפריט הנבחר, ועל ידי מכבש מיוחד תוצמד עליו.

בהדפסת הסובלימציה למעשה, הגרפיקה מועברת אל פני המוצרים המצופים בפולימר וכאילו נטמעת בהם. לא ניתן להרגיש בהדפס על ידי מגע, אין חספוס או שכבת הדפסה כלשהיא, והיופי שבדבר הוא שנראה כאילו המוצר יוצר כפי שהוא לאחר ההדפסה מלכתחילה.

מה זה נייר סובלימציה

נייר סובלימציה הוא נייר יידועי למדפסות סובלימציה, וכן מותאם לדיו הסובלימציה.
ההדפסה על נייר מסוג זה היא מדויקת ואיכותית להפליא, תוכלו לקבל איכות מדהימה של כל גרפיקה, כיתוב או תמונה בהדפסה זו.

ניתן לבצע הדפסות סובלימציה על מגוון חומרים רכים או קשים. בין החומרים הנפוצים להדפסות בשיטה זו, עץ, מתכת, זכוכית ובד. הדפסה זו מתאימה לכל סוגי המוצרים לא משנה מהו סוגם ומהו גודלם.
מדפסת הסובלימציה פועלת על ידי הזרקת דיו ולא על ידי לייזר.

ניירות הסובלימציה מכילים בתוכם חומר ייחודי, והנייר מותאם לכל המדפסות הפועלות על הזרקת דיו. ניירות אלו מותאמים להדפסה מקצועית עם כל סוגי הדיו שישנם.
הדפסה איכותית ביותר תקבל הודות לנייר הסובלימציה בשילוב נכון שלו עם פרמטרים שונים אשר להם השפעה על איכות ההדפסה והם – דרגת החום ומשך החשיפה לחום, טמפרטורת ההדפסה, שימוש בדיו סובלימציה ייעודי ואיכותי.

אנו בארטק לייזר מתמחים בביצוע הדפסות סובלימציה איכותיות ועמידות על גבי מוצרים רבי, אנו משתמשים בכל סוגי וגדלי ניירות הסובלימציה ונעזרים בציוד ובמכשור המתקדם בתחום. יש לנו וותק רב בתחום ואנו מייצרים מגוון מוצרי סובלימציה ללקוחות רבים.

סובלימציה – שיטת הדפסה דיגיטלית

להדפסות סובלימציה יש שני שלבים –

שלב א' – זהו שלב ההדפסה. ההדפסה מתבצעת על ידי מדפסת בהזרקת דיו, כשלתוך המדפסת אנו מכניסים את צבעי ההדפסה הרצויים. משתמשים בנייר שלו תכונות מיוחדות, נייר זה מותאם לשימוש במכבש החם , בהמשך העבודה.

של ב' – זהו השב בו נמקם את דף הנייר המודפס עם הגרפיקה שבחרנו על גבי הפריט עליו עתידה להתבצע ההדפסה. הפריט והנייר נכנסים למכבש מיוחד הפועל על חום. הצבע המודפס על הנייר מדלג על שלב האידוי והופך ישירות לגז, ואז מולקולות הצבע מועברות אל הפריט שם הן נקשרות אל הפולימר וכך בעצם מועבר ההדפס על גבי המוצר. בשיטה זו ההדפס עמיד במיוחד בפני בלאי ואינו מורגש כלל על גבי המוצר משום שהוא כביכול נטמע בחומר (יותר נכון בציפוי הפולימר).