כיפוף פרספקס

זכוכית אקרילית או בשמה השני – פרספקס הינה חומר תרמופלסטי אותו פיתחו באנגליה לפני שנים רבות. למעשה מדובר בחומר פלסטי (פולימר סינטטי), דמוי זכוכית ובו עושים קשת רחבה של שימושים הן לצרכים פרטיים והן לצורכי התעשייה. עולם התעופה, עולם האלקטרוניקה, עולם הפרסום, עולם העיצוב (עיצוב תעשייתי, תכשיטנים, מעצבי מוצר, ריהוט), עולם הרפואה, עולם הקולנוע ועולמות רבים נוספים עושים שימוש מסיבי בחומר הפרספקס לשלל מטרות.

תכונותיו של חומר הפרספקס
עמיד לאורך שנים ואינו נשבר בקלות.
זמין בקשת רחבה של צבעים, מרקמים וגימורים.
ידידותי לסביבה וניתן למחזור.
מתאים כאמור לקשת רחבה של שימושים.
מצד אחד בעל מראה אלגנטי (בדומה לזכוכית), מצד שני בטוח לשימוש.
הפרספקס נחשב לחומר קל, בערך חצי מצפיפותה של הזכוכית.
הפרספקס עמיד בפני קרני UV ובפני כל מזג אוויר.
מאפשר להגיע לרמת גימוש מושלמת.
באמצעות שימוש נכון בפרספקס ניתן למנוע הסתנוורות.
חברת ארטק לייזר ידועה באיכות תהליך כיפוף פרספקס בלייזר באמצעות הציוד המשוכלל והטכנולוגיה המתקדמת ביותר. ברשותנו מכונה מיוחדת המאפשרת לנו לבצע כיפוף פרספקס בלייזר ברמת דיוק וגימור בצורה מושלמת. חברות רבות עושות בחומר הפרספקס שימוש במטרה למתג שלל מוצרים אותן הן משווקות, או לחלופין למטרות פרסום. ניתן לבצע צריבה על גבי חומר הפרספקס כמו למשל לצרוב שם של מוצר.

כיפוף פרספקס בלייזר – איך זה עובד?
למרות היותו של הפרספקס דומה בחלק מתכונותיו לזכוכית, הוא נוטה יותר להזכיר את חומר הפלסטיק. הפרספקס נחשב לחומר אלסטי וגמיש במיוחד, מה שמאפשר להגיע איתו לשלל , צורות, גדלים בעומקים שונים. מצד אחד הוא נחשב לחומר חזק ויציב מאוד ומצד שני גמיש. מכיון שאנו מקבלים את חומר הגלם בצורה של לוחות שקופים בכל מיני עוביים, עלינו לבצע תהליכי עיבוד הכוללים חיתוך, כיפוף, הדבקה וחריטה. כיוונה של קרן הלייזר באמצעות תוכנת מחשב מיוחדת, מאפשרת לבצע תהליך של כיפוף הפרספקס, בהתאם לצורכי הלקוח. היתרון שבביצוע כיפוף פרספקס בשיטת הלייזר, היא שכך ניתן להשיג את סוג הכיפוף והזווית המדויקים תוך ניסיון אחד ומבלי לבזבז חומר גלם יקר, אנרגיה ולא פחות חשוב זמן וכסף.