חיתוך שבלונות בלייזר

חיתוך שבלונות – דיוק מושלם עם טכנולוגיית הלייזר

הלייזר הוא הפתרון האולטימטיבי להכנת שבלונות למטרות שונות כמו: חותמות, ריסוס צבעי ספריי, הדפסת רשת, הדבקות מדויקות ועוד.
קיימים חומרים רבים מהם ניתן ליצור שבלונות, בין היתר עץ ,פוליפרופילן (מפל), מיילר, קרטון ביצוע שונים, גומי, סיליקון, פורמייקה ועוד…
ניתן להפיק שבלונה מגודל של A5  ועד לגודל של 100*160 ס"מ.

מהי שבלונה?

שבלונה היא למעשה סוג של תבנית המאפשרת לאחר תהליך החיתוך שלה לצבוע עליה או לייצר עליה סוג של קונטרסט עם שני צבעים, זאת בהתאם לגרפיקה מדויקת אותה יוצרים בעזרת טכנולוגיית הלייזר. באמצעות השבלונה ניתן להשיג תוצאה מדוייקת פעם אחר פעם, שכן רוב השבלונות שנחתכות היום מתאימות לשימוש חוזר. גם שלטים למקומות ציבוריים, עסקים וארגונים בוחרים לייצר שלטים בדוגמא של שבלונות. מדובר בשכבה סופר סופר דקה של חומר בין אם זה נייר, עץ או מתכת ממנו גורעים חלקים מסוימים בכדי ליצור צורה, מילה או משפט.

מאילו חומרים ניתן ליצור שבלונה באמצעות טכנולוגיית הלייזר?

ניתן לעשות שימוש בנייר ולחתוך אותו בצורה מהירה ומדויקת באמצעות טכנולוגיית הלייזר. בנוסף, חומרים כמו פרספקס, פוליפרופילן שזו סוג של יריעת פלסטיק, קרטון, גומי, סיליקון ומגנט מתאימים גם הם לחיתוך שבלונות בלייזר. ככל שהשבלונה דקה יותר כך ניתן לפרט יותר פרטים בה ולהגיע לרמת דיוק וגימור מושלמות.

אילו שימושים מתאימים ליצירת שבלונות?

אמנים, יוצרים, ילדים, חובבי גרפיטי, חברות פרסום, מפעלים ותעשיות בוחרים לייצר שבלונות עבור שלל של שימושים. באמצעות השבלונות ניתן ללמד ילדים את האלף בית, את המספרים ואת ה- ABC, ניתן ליצור הפעלות שונות, לצייר, לצבוע, להוציא לייצור שלטים שמכווינים את הקהל בדרכו עם חצים והסברים ועוד.

מדוע מומלץ ליצור שבלונות באמצעות טכנולוגיית הלייזר?

ובכן מדובר בטכנולוגיה סופר מדויקת אותה ניתן להתאים לכל סוג של צורה, ציור, דוגמא או גרפיקה. בנוסף, באמצעות טכנולוגיית חיתוך בלייזר, ניתן לייצר פרטים סופר מורכבים ברמת דיוק וגימור מושלמת, בלי טעויות, זאת משום שהכל מתבצע דרך תוכנת מחשב מיוחדת. מדובר בתהליך ייצור זול ומהיר באופן יחסי וכאמור, ניתן לייצר שבלונות ממגוון רחב של חומרי גלם קשיחים, גמישים, רכים, עבים ודקים.

מומלץ להתייעץ אתנו בנושא המידות והחומרים על מנת להתאים אותם לצרכים הרלוונטיים ולאופן העבודה.