הדפסת סובלימציה – אם אינכם מכירים עדיין את המונח סובלימציה, אז בהחלט הגיע הזמן שתתוודעו לטכנולוגיית ההדפסה המתקדמת הזו,
אשר עולם המיתוג והשיווק על ידי מוצרים ומכשור התקדם שנות אור בעשור האחרון.

סובלימציה היא שיטת הדפסה ייחודית לצורכי מיתוג, כאשר מדובר בהדפסה ברמת דיוק גבוהה ביותר, ובאיכות שאין שנייה לה. עמידות ההדפסה בפני שחיקה ובלאי, לצד איכותה הגבוהה והעובדה כי לא נראה כלל כאילו המוצר עבר הדפסה אלא נראה שכך נוצר במקור, והאפשרות להגשים באמצעותה כל רעיון עיצובי ומיתוגי לרמת הגבוהה ביותר, מהירותה ויעילותה, הופכים את טכניקת ההדפסה הזו לדבר הטוב ביותר שקרה לתחום המיתוג.

מדוע חשוב כל כך להשקיע במיתוג על גבי מארזים ומכשירים? ובכן, מיתוג ונראות זהו שם המשחק כיום.

עסקים קמים ונפלים על היכולת לבסס מותג, ציור, איור, גרפיקה, צבעים, טקסט, פונט, לוגו.
כל אחד לחוד וכולם ביחד הופכים את הסמלים הכה מוכרים של העסקים המצליחים בעולם להיות שם דבר. בלעדי המיתוג, העולם מסחרי היה נראה שונה לחלוטין. לפני שפותחה טכנולוגיית ההדפסה בשיטת הסובלימציה, היה קשה בהרבה למתג דבר, אדרבא כאשר היה מדובר במיתוג סטייל הדפסות על מארזים מכשירים. במקום להטמיע את לוגו היצרן או החברה לצורך העניין על גברי המכשיר עצמו, היו מדביקים מדבקות מודפסות. מה ההבדל? המדבקות מצהיבות מתקפלות, נפגמות עקב רטיבות, יובש, קור , חום ולחות ואילו לוגו שהוא כביכול מוטמע על המוצר בהדפסת סובלימציה עמיד בפני כל זאת. התוצאה – מיתוג יפהפה ומושלם לאורך זמן, פרסטיג' ויוקרה לשם היצרן ומוצריו, ובשורה התחתונה מודל המקרין איכות.

טכנולוגיית הדפסת הסובלימציה – הדפסה על מארזים ומכשירים ומכשירים

סובלימציה הנה הדפסה צבעונית דיגיטלית, ניתן לבצעה על גבי מארזים, מכשירים, פריטים ומוצרים רבים.
כמו כן, כמעט ואין מגבלה על חומרי הגלם שניתן לבצע עליהם את ההדפסה, אם כי איכותה עשויה להשתנות מחומר גלם אחד למשנהו, במידה מסוימת. כל פריט, מוצר, מכשיר או מארז שעתידים לעבור הדפסת סובלימציה, עוברים ציפוי בחומר מיוחד הנקרא פולימר סובלימציה. ציפוי פולימר זה למעשה מהווה חומר מקשר, שחלקיקי הצבע המועברים בחום (הפעולה מתבצעת באמצעות מכבש ייעודי) מועברים אל חומר הפולימר נקשרים ומתחברים אל המולקולות שבו. הודות לציפוי הפולימר, יכולה לעבור הגרפיקה בהדפסה באיכות הגבוהה כל כך המאפיינת את הדפסות הסובלימציה.

אפשר לבחור בכל סוג של גרפיקה, צבע או מונו כרום, לביצוע ההדפסה. ניתן לעצב את הגרפיקה לבד או לבחור אותה מכל מקור שהוא. חשוב כמובן להתחשב בגודל הפריט עליו אמורה להתבצע ההדפסה, בתכונותיו, בצורתו, במרקם חומר הגלם ממנו הוא עשוי ובקריטריונים נוספים, זאת על מנת שהתוצאה הסופית תצא טובה ביותר.

את הגרפיקה מדפיסים תחילה על נייר סובלימציה, במדפסת סובלימציה. כמו כן נעשה שימוש בדיו סובלימציה מיוחד.

כיצד מתרחשת הדפסת סובלימציה

את הגרפיקה שאתם בוחרים מכניסים אל תוכנת מחשב. אם לא בחרתם גרפיקה מוכנה ומוגמרת מראש, תוכלו להכין את הגרפיקה בעזרת תוכנת המחשב. יש לבצע התאמות של הגרפיקה בתוכנה כך שיתאימו בדיוק למוצר עליו תתבצע ההדפסה, ותוכלו להגדיר במחשב בדיוק היכן תהיה ממוקמת הגרפיקה. אחרי כן, על נייר פוטו מיוחד לסובלימציה תודפס הגרפיקה.

כאשר דף הסובלימציה מודפס ומוכן, ממקמים אותו על גבי המוצר/הפריט, ומכניסים למכונת מכבש מותאמת.
במכבש נעשית פעולת העברת הגרפיקה על ידי לחץ וחום של הדף המודפס על פני המוצר.

בסיום התהליך, מתקבל מוצר מודפס ברמה מושלמת. פריט יפהפה שנראה כאילו ייצרו אותו כך מלכתחילה.
תוצאות המארזים והמכשירים המודפסים בסובלימציה, הן מרשימות הודות לאיכות ההדפסה המיטבית.
בסופו של דבר מתקבלים פריטים ממותגים נפלאים ואיכותיים.